نرم افزار آموزش تحت شبکه

وجود رايانه در كلاس‌هاي درس بدون اعمال مديريت كامل بر آن ممكن است به جاي اثرات مثبت، تاثيري منفي بر دانش‌آموزان و روند تدريس داشته باشد. يعني اگر در يك كلاس درس هوشمند معلم كنترل كافي بر رايانه‌هاي دانش‌آموزان نداشته باشد، ممكن است نتايج جبران‌ناپذيري در روند آموزش به وجود نياورد و لازم است معلم بتواند با كنترل رايانه‌هاي دانش‌آموزان، علاوه بر استفاده از آنها هنگام تدريس، نظارت كاملي نيز بر آنها داشته باشد.

در يك كلاس درس هوشمند معلم بايد بتواند محتواي الكترونيكي خود را براي تمامي دانش‌آموزان نمايش داده و همزمان با آن توضيحات مورد نياز را ارائه كند. به اين منظور يا بايد از ويدئو پروژكتور و تلويزيون‌هاي بزرگ استفاده كند يا به كمك امكانات سخت‌افزاري مانيتور خود را در معرض ديد دانش‌آموزان قرار دهد و از نرم‌افزارهاي مربوط در اين زمينه استفاده كند. البته روش‌هاي استفاده از پروژكتور يا امكانات سخت‌افزاري ممكن است در مورد پخش تصوير عملكرد مناسبي داشته باشد؛ ولي درمورد كنترل و مديريت كلاس درس كاربردي نخواهد داشت. اينجاست كه وجود يك نرم‌افزار قدرتمند براي به اشتراك‌گذاشتن مانيتور معلم و نظارت و مديريت بر رايانه‌هاي دانش‌آموزان بسيار مفيد و ضروري خواهد بود. بخصوص در كشور ما كه هزينه‌اي از بابت استفاده از نرم‌افزارها پرداخت نمي‌شود، در مقايسه با ساير روش‌ها بسيار با صرفه‌تر خواهد بود. نرم‌افزارهاي مختلفي براي اين‌كار معرفي شده‌ است و كم و بيش مي‌توان از آنها براي رفع نياز كلاس‌هاي هوشمند استفاده كرد. به جرأت مي‌توان گفت كه قدرتمندترين نرم‌افزاري كه براي اين منظور طراحي شده و به صورت كامل نيازهاي يك معلم را در مديريت كلاس درس برآورده مي‌كند، نرم‌افزار taha net haver است. اين نرم‌افزار كوچك 302 مگابايتي كه البته قيمتي يك هزارم  پروژكتور دارد  و اخيراً‌ نسخه 11 آن با امكاناتي بسيار بيشتر ارائه شده است، علاوه بر فراهم‌كردن امكان پخش تصوير مانيتور معلم براي دانش‌آموزان، بيش از 50 ويژگي جالب ديگر نيز دارد كه در ادامه به برخي از اين ويژگي‌ها اشاره مي‌كنيم.

اين نرم‌افزار در دو حالت ويژه معلم و ويژه دانش‌آموز روي رايانه‌هاي كلاس قابل نصب است و مي‌توان بدون هيچ تنظيم خاصي در شبكه از آن استفاده كرد يعني فقط كافي است رايانه‌هاي موجود در كلاس درس به صورت شبكه به هم متصل باشد تا بتوان اين نرم‌افزار را نصب و از امكانات آن استفاده كرد. از امكانات سودمند اين نرم‌افزار به موارد زير اشاره مي‌شود:

1. پخش تصوير مانيتور معلم براي يك يا همه دانش‌آموزان.

2. پخش تصوير مانيتور يك دانش‌آموز براي ساير دانش‌آموزان

3. امكان گروه‌بندي دانش‌آموزان و تعريف سرگروه جهت انجام كارهاي گروهي

4. امكان اجراي برنامه‌هاي دلخواه به صورت همزمان روي رايانه دانش‌آموزان از طريق سيستم معلم

5. پخش محتواي مانيتور دانش‌آموزان به صورت كوچك شده در مانيتور معلم براي نظارت بر فعاليت‌هاي انجام گرفته توسط آنها روي رايانه

6. پخش مانيتور دانش‌آموز مورد نظر روي مانيتور معلم به منظور  رفع اشكال به صورت اختصاصي

7. امكان كنترل كامل صفحه كليد و ماوس رايانه دانش‌آموزان توسط معلم

8. امكان برقراي بحث و گفت‌وگوي گروهي بين گروه‌هاي تعيين‌شده از طريق دوربين و ميكروفن رايانه‌ها

9. امكان ارسال درخواست راهنمايي توسط دانش‌آموزان با پيام متني براي معلم

10. انتقال فايل بين رايانه معلم و دانش‌آموزان و برعكس با استفاده Drag & Drop

11. امكان تعريف تكليف الكترونيكي، ارسال آن به دانش‌آموزان و جمع‌آوري آنها

12. امكان طراحي آزمون‌هاي جامع در هشت حالت مختلف به صورت چند گزينه‌اي، انتخاب كردني، درست و غلط، مرتب كردني و…

13. امكان آزمون‌گيري از تمامي دانش‌آموزان به صورت همزمان با استفاده از آزمون‌هاي طراحي شده با ارائه پرسش‌هاي تصادفي از داخل بانك سوالات طراحي شده توسط معلم

14. امكان ثبت، نمايش و چاپ نتايج آزمون‌هاي اخذ شده بلافاصله پس از اتمام آزمون

15. امكان روشن و خاموش‌كردن و لاگ‌آف‌كردن رايانه‌هاي دانش‌آموزان به صورت يكجا يا تك تك

16. امكان غير فعال‌كردن ماوس و صفحه كليد رايانه‌هاي دانش‌آموزان از روي رايانه معلم

17. امكان تعريف تخته سفيد مجازي و ابزارهاي مربوط جهت تدريس همراه با نوشتن مطالب و كشيدن اشكال

18. امكان حضور و غياب الكترونيكي دانش‌آموزان هنگام اتصال به سيستم

19. امكان مديريت ميكروفن، پورت‌هاي USB ، چاپگر، درايو نوري و اتصالات رايانه دانش‌آموزان توسط رايانه معلم

20. امكان مشاهده و مديريت نرم‌افزارها و وب‌سايت‌هاي باز شده توسط دانش‌آموزان و بستن يا فيلتر‌كردن آنها در صورت نياز

21. امكان ضبط و ذخيره‌سازي تمامي عمليات انجام گرفته توسط معلم هنگام تدريس

و ده‌ها امكان مفيد ديگر كه در مديريت كلاس‌هاي هوشمند كمك شاياني به معلم خواهد كرد.

با ارائه نسخه 11 اين نرم‌افزار ويژگي‌هاي جذاب ديگري مثل اضافه‌شدن بخش پرسش و پاسخ با امكان تعريف پرسش در حين تدريس و تعريف مهلت پاسخ و نمايش اولين دانش‌آموز پاسخ‌دهنده و زمان پاسخگويي بقيه دانش‌آموزان و نتيجه پرسش با امكان انتخاب تصادفي دانش‌آموزان جهت پاسخگويي و امكان گروه‌بندي و تجميع پاسخ گروه براي معرفي گروه برتر به نرم‌افزار افزوده شده است. علاوه بر اين، همراه نسخه جديد اين نرم‌افزار نسخه اندرويد و مك آن نيز به صورت رايگان ارائه مي‌شود كه امكان اتصال تبلت‌ها و اسمارت فون‌هاي به رايانه معلم و مديريت آن از راه دور را فراهم مي‌آورد.

جهت خرید نرم افزار میتوانید با تلفنهای مجتمع تماس بگیرید تا محصول را در کمتر از 10 دقیقه بشما ارایه دهند

0600 3292 058

1512 3292 058

0281 585 0915

مهندس رمضانیlogo-samandehi


پشتیبانی